Vol 10 (2022)

Table of Contents

Tyler A Chang, Benjamin K Bergen
1-16
William Andrew Horsley Gantt, Lelia Glass, Aaron Steven White
17-34
Linyong Nan, Chiachun Hsieh, Ziming Mao, Xi Lin, Neha Verma, Rui Zhang, Wojciech Kryściński, Hailey Schoelkopf, Riley Kong, Xiangru Tang, Mutethia Mutuma, Benjamin Rosand, Isabel Trindade, Renusree Bandaru, Jacob Cunningham, Caiming Xiong, Dragomir Radev
35-49
Julia Kreutzer, Isaac Caswell, Lisa Wang, Ahsan Wahab, Daan van Esch, Nasanbayar Ulzii-Orshikh, Allahsera Auguste Tapo, Nishant Subramani, Artem Sokolov, Claytone Sikasote, Monang Setyawan, Supheakmungkol Sarin, Sokhar Samb, Benoît Sagot, Clara Rivera, Annette Rios, Isabel Papadimitriou, Salomey Osei, Pedro Ortiz Suarez, Iroro Fred Ọ̀nọ̀mẹ̀ Orife, Kelechi Ogueji, Rubungo Andre Niyongabo, Toan Nguyen, Mathias Müller, André Müller, Shamsuddeen Hassan Muhammad, Nanda Muhammad, Ayanda Mnyakeni, Jamshidbek Mirzakhalov, Tapiwanashe Matangira, Colin Leong, Nze Lawson, Sneha Kudugunta, Yacine Jernite, Mathias Jenny, Orhan Firat, Bonaventure Femi Pancrace Dossou, Sakhile Dlamini, Nisansa de Silva, Sakine Çabuk Ballı, Stella Biderman, Alessia Battisti, Ahmed Baruwa, Ankur Bapna, Pallavi Baljekar, Israel Abebe Azime, Ayodele Awokoya, Duygu Ataman, Orevaoghene Ahia, Oghenefego Ahia, Sweta Agrawal, Mofetoluwa Adeyemi
50-72
Jonathan H. Clark, Dan Garrette, Iulia Turc, John Wieting
73-91
Aida Mostafazadeh Davani, Mark Díaz, Vinodkumar Prabhakaran
92-110
Mor Geva, Tomer Wolfson, Jonathan Berant
111-126
Noriki Nishida, Yuji Matsumoto
127-144
Gowtham Ramesh, Sumanth Doddapaneni, Aravinth Bheemaraj, Mayank Jobanputra, Raghavan AK, Ajitesh Sharma, Sujit Sahoo, Harshita Diddee, Mahalakshmi J, Divyanshu Kakwani, Navneet Kumar, Aswin Pradeep, Srihari Nagaraj, Kumar Deepak, Vivek Raghavan, Anoop Kunchukuttan, Pratyush Kumar, Mitesh Shantadevi Khapra
145-162
Philippe Laban, Tobias Schnabel, Paul Bennett, Marti Hearst
163-177
Zhijiang Guo, Michael Sejr Schlichtkrull, Andreas Vlachos
178-206
Sneha Singhania, Simon Razniewski, Gerhard Weikum
207-223
Sean MacAvaney, Sergey Feldman, Nazli Goharian, Doug Downey, Arman Cohan
223-239
Yufei Feng, Xiaoyu Yang, Xiaodan Zhu, Michael Greenspan
240-256
Bhuwan Dhingra, Jeremy Cole, Julian Eisenschlos, Daniel Gillick, Jacob Eisenstein, William Cohen
257-273
Nicola De Cao, Ledell Wu, Kashyap Popat, Mikel Artetxe, Naman Goyal, Mikhail Plekhanov, Luke Zettlemoyer, Nicola Cancedda, Sebastian Riedel, Fabio Petroni
274-290
Linting Xue, Aditya Barua, Noah Constant, Rami Al-Rfou, Sharan Narang, Mihir Kale, Adam Roberts, Colin Raffel
291–306
Maya Raifer, Guy Rotman, Reut Apel, Moshe Tennenholtz, Roi Reichart
307–324
Abulhair Saparov, Tom Mitchell
325–342
Sai Ashish Somayajula, Pengtao Xie, Linfeng Song
343–358
Danish Pruthi, Rachit Bansal, Bhuwan Dhingra, Livio Baldini Soares, Michael Collins, Zachary C. Lipton, Graham Neubig, William W. Cohen
359–375
Zejiang Shen, Kyle Lo, Lucy Lu Wang, Bailey Kuehl, Daniel Sabey Weld, Doug Downey
376–392
Zoey Liu, Emily Prud'hommeaux
393–413
Eyal Ben-David, Nadav Oved, Roi Reichart
414–433
Jian Guan, Zhuoer Feng, Yamei Chen, Ruilin He, Xiaoxi Mao, Changjie Fan, Minlie Huang
434–451
Jakub Náplava, Milan Straka, Jana Straková, Alexandr Rosen
452–467
Vaibhav Adlakha, Shehzaad Dhuliawala, Kaheer Suleman, Harm de Vries, Siva Reddy
468–483
Sheikh Muhammad Sarwar, Dimitrina Zlatkova, Momchil Hardalov, Yoan Dinkov, Isabelle Augenstein, Preslav Nakov
484–502
Gregor Geigle, Jonas Pfeiffer, Nils Reimers, Ivan Vulić, Iryna Gurevych
503–521
Naman Goyal, Cynthia Gao, Vishrav Chaudhary, Peng-Jen Chen, Guillaume Wenzek, Da Ju, Sanjana Krishnan, Marc’Aurelio Ranzato, Francisco Guzmán, Angela Fan
522–538
Harsh Trivedi, Niranjan Balasubramanian, Tushar Khot, Ashish Sabharwal
539–554
Qi Liu, Dani Yogatama, Phil Blunsom
555–572
Xiaofei Sun, Yuxian Meng, Xiang Ao, Fei Wu, Tianwei Zhang, Jiwei Li, Chun Fan
573-588
Tuhin Chakrabarty, Yejin Choi, Vered Shwartz
589-606
Bangzheng Li, Wenpeng Yin, Muhao Chen
607-622
Yumo Xu, Mirella Lapata
623-638
Gaku Morio, Hiroaki Ozaki, Terufumi Morishita, Kohsuke Yanai
639-658
Vivek Gupta, Riyaz A. Bhat, Atreya Ghosal, Manish Shrivastava, Maneesh K. Singh, Vivek Srikumar
659–679
Yuxia Wang, Daniel Beck, Karin Verspoor, Timothy Baldwin
680–696
Ratish Puduppully, Yao Fu, Mirella Lapata
697–715
Timo Schick, Hinrich Schütze
716–731
Dhanya Sridhar, Hal Daume III, David Blei
732–745
Pepa Kostadinova Atanasova, Jakob Simonsen, Christina Lioma, Isabelle Augenstein
746–763
Yanai Elazar, Victoria Basmov, Yoav Goldberg, Reut Tsarfaty
764–784
Nur Lan, Michal Geyer, Emmanuel Chemla, Roni Katzir
785–799
Yiding Hao, Dana Angluin, Robert Frank
800–810
Markus Freitag, David Grangier, Qijun Tan, Bowen Liang
811–825
Xuanli He, Islam Nassar, Jamie Kiros, Gholamreza Haffari, Mohammad Norouzi
826–842
William Cooper Merrill, Ashish Sabharwal, Noah A. Smith
843–856
Sabrina J Mielke, Arthur Szlam, Emily Dinan, Y-Lan Boureau
857–872
Philip Osborne, Heido Nomm, Andre Freitas
873–887
Franck Dary, Maxime Petit, Alexis Nasr
888–903
Oshin Agarwal, Ani Nenkova
904–921
Mitja Nikolaus, Afra Alishahi, Grzegorz Chrupała
922–936
Ruixiang Cui, Rahul Aralikatte, Heather Lent, Daniel Hershcovich
937–955
Aakanksha Naik, Jill Lehman, Carolyn Rose
956–980
Timothee Mickus, Denis Paperno, Mathieu Constant
981–996
Clara Isabel Meister, Gian Wiher, Ryan Cotterell
997–1012
Amrith Krishna, Sebastian Riedel, Andreas Vlachos
1013–1030
Arabella Jane Sinclair, Jaap Jumelet, Willem Zuidema, Raquel Fernandez
1031–1050
Robin Algayres, Tristan Ricoul, Julien Karadayi, Hugo Laurençon, Salah Zaiem, Abdelrahman Mohamed, Benoît Sagot, Emmanuel Dupoux
1051–1065
Nouha Dziri, Hannah Rashkin, Tal Linzen, David Reitter
1066–1083
Anthony Sicilia, Tristan Maidment, Pat Healy, Malihe Alikhani
1084–1102
Mokanarangan Thayaparan, Marco Valentino, Deborah Ferreira, Julia Rozanova, Andre Freitas
1103–1119
Ziheng Zeng, Suma Bhat
1120-1137
Amir Feder, Katherine Keith, Emaad Manzoor, Reid Pryzant, Dhanya Sridhar, Zach Wood-Doughty, Jacob Eisenstein, Justin Grimmer, Roi Reichart, Margaret Roberts, Brandon Stewart, Victor Veitch, Diyi Yang
1138-1158
Somnath Basu Roy Chowdhury, Snigdha Chaturvedi
1159-1174
Michael Heck, Nurul Lubis, Carel van Niekerk, Shutong Feng, Christian Geishauser, Hsien-Chin Lin, Milica Gašić
1175–1192
Charles Lovering, Ellie Pavlick
1193–1208
Guy Rotman, Roi Reichart
1209–1228
Iman Munire Bilal, Bo Wang, Adam Tsakalidis, Dong Nguyen, Rob Procter, Maria Liakata
1229–1248
Zejiang Hou, Julian Salazar, George Polovets
1249–1265
Hitomi Yanaka, Koji Mineshima
1266–1284
Hassan Sajjad, Nadir Durrani, Fahim Dalvi
1285–1303