Vol 9 (2021)

Table of Contents

Aditi Chaudhary, Zaid Sheikh, Antonis Anastasopoulos, Graham Neubig
1-16
Minh Quang PHAM, Josep CREGO, François YVON
17-35
Milan Gritta, Gerasimos Lampouras, Ignacio Iacobacci
36-52
Aurko Roy, Mohammad Saffar, Ashish Vaswani, David Grangier
53-68
Jiaming Luo, Frederik Hartmann, Enrico Santus, Yuan Cao, Regina Barzilay
69-81
Angela Fan, Claire Gardent, Chloe Braud, Antoine Bordes
82-99
Maria Leonor Pacheco, Dan Goldwasser
100-119
Alireza Mohammadshahi, James Henderson
120-138
Adina Williams, Lawrence Wolf-Sonkin, Damian Blasi, Hanna Wallach, Ryan D Cotterell
139-159
Yanai Elazar, Shauli Ravfogel, Alon Jacovi, Yoav Goldberg
160-175
Xiaozhi Wang, Tianyu Gao, Zhaocheng Zhu, Zhengyan Zhang, Zhiyuan Liu, Juanzi Li, Jian Tang
176-194
Ben Bogin, Sanjay Subramanian, Matt Gardner, Jonathan Berant
195-210
Hiroaki Hayashi, Prashant Budania, Peng Wang, Chris Ackerson, Raj Neervannan, Graham Neubig
211-225
Zhaofeng Wu, Hao Peng, Noah Smith
226-242
Jakob Prange, Nathan Schneider, Vivek Srikumar
243-260
Hyunji Hayley Park, Katherine J. Zhang, Coleman Haley, Kenneth Steimel, Han Liu, Lane Schwartz
261-276
Stefanos Angelidis, Reinald Kim Amplayo, Yoshihiko Suhara, Xiaolan Wang, Mirella Lapata
277-293
Alon Jacovi, Yoav Goldberg
294-310
Weijia Xu, Marine Carpuat
311-328
Yi Luan, Jacob Eisenstein, Kristina Toutanova, Michael Collins
329-345
Mor Geva, Daniel Khashabi, Elad Segal, Tushar Khot, Dan Roth, Jonathan Berant
346-361
Dani Yogatama, Cyprien de Masson d'Autume, Lingpeng Kong
362-373
Dinesh Raghu, Nikhil Gupta, . Mausam
374-390
Alexander R. Fabbri, Wojciech Kryscinski, Bryan McCann, Caiming Xiong, Richard Socher, Dragomir Radev
391-409
Edoardo M. Ponti, Ivan Vulić, Ryan Cotterell, Marinela Parovic, Roi Reichart, Anna Korhonen
410-428
Anastasia Shimorina, Claire Gardent, Yannick Parmentier
429-446
Eunsol Choi, Jennimaria Palomaki, Matthew Lamm, Tom Kwiatkowski, Dipanjan Das, Michael Collins
447-461
Zhewei Sun, Richard Zemel, Yang Xu
462-478
Lijun Lyu, Maria Koutraki, Besnik Fetahu, Martin Krickl
479-493
Ryan Culkin, J. Edward Hu, Elias Stengel-Eskin, Guanghui Qin, Benjamin Van Durme
494-509
Ratish Puduppully, Mirella Lapata
510–527
Andrew Lamont
528–537
Lizi Liao, Le Hong Long, Yunshan Ma, Wenqiang Lei, Tat-Seng Chua
557–569
Lisa Anne Hendricks, John Mellor, Rosalia Schneider, Jean-Baptiste Alayrac, Aida Nematzadeh
570-585
Abbas Ghaddar, Philippe Langlais, Ahmad Rashid, Mehdi Rezagholizadeh
586-604
Jianyou Wang, Cynthia Rudin, Yuren Zhou, Chris Suh, Xiaoxuan Zhang
605-620
Aili Shen, Meladel Mistica, Bahar Salehi, Hang Li, Timothy Baldwin, Jianzhong Qi
621-640
Li Lucy, David Bamman
538–556
Meng Zhou, Zechen Li, Pengtao Xie
641-656
Qi Liu, Lei Yu, Laura Rimell, Phil Blunsom
657-674
Ran Zmigrod, Tim Vieira, Ryan Cotterell
675-690
Ofer Sabo, Yanai Elazar, Yoav Goldberg, Ido Dagan
691-706
Lena Katharina Schiffer, Andreas Maletti
707-720
Yohan Jo, Seojin Bang, Chris Reed, Eduard Hovy
721-739
Gongbo Tang, Philipp Rönchen, Rico Sennrich, Joakim Nivre
70-755
Elias Stengel-Eskin, Kenton Murray, Sheng Zhang, Aaron Steven White, Benjamin Van Durme
756-773
Daniel Deutsch, Tania Bedrax-Weiss, Dan Roth
774-789
Matthew Lamm, Jennimaria Palomaki, Chris Alberti, Daniel Andor, Eunsol Choi, Livio Baldini Soares, Michael Collins
790-806
Baolin Peng, Chunyuan Li, Jinchao Li, Shahin Shayandeh, Lars Liden, Jianfeng Gao
907-824
Aina Garí Soler, Marianna Apidianaki
825-844
Beatrice Savoldi, Marco Gaido, Luisa Bentivogli, Matteo Negri, Marco Turchi
845-874
Shyamal Buch, Li Fei-Fei, Noah Goodman
875-890
Michael Hahn, Dan Jurafsky, Richard Futrell
891-908
Dan Bareket, Reut Tsarfaty
909-928
Omar Khattab, Christopher Potts, Matei Zaharia
929-944
Masaru Isonuma, Junichiro Mori, Danushka Bollegala, Ichiro Sakata
945-961
Zhengbao Jiang, Jun Araki, Haibo Ding, Graham Neubig
962-977
Emanuele Bugliarello, Ryan Cotterell, Naoaki Okazaki, Desmond Elliott
978-994
Takuma Udagawa, Akiko Aizawa
995-1011
Yanai Elazar, Nora Kassner, Shauli Ravfogel, Abhilasha Ravichander, Eduard Hovy, Hinrich Schütze, Yoav Goldberg
1012-1031
Xiangyang Mou, Chenghao Yang, Mo Yu, Bingsheng Yao, Xiaoxiao Guo, Saloni Potdar, Hui Su
1032-1046
William Cooper Merrill, Yoav Goldberg, Roy Schwartz, Noah A. Smith
1047–1060
Prakhar Ganesh, Yao Chen, Xin Lou, Mohammad Ali Khan, Yin Yang, Hassan Sajjad, Preslav Nakov, Deming Chen, Marianne Winslett
1061-1080
Nanjiang Jiang, Marie-Catherine de Marneffe
1081–1097
Patrick Lewis, Yuxiang Wu, Linqing Liu, Pasquale Minervini, Heinrich Küttler, Aleksandra Piktus, Pontus Stenetorp, Sebastian Riedel
1098–1115
David Ifeoluwa Adelani, Jade Abbott, Graham Neubig, Daniel D'souza, Julia Kreutzer, Constantine Lignos, Chester Palen-Michel, Happy Buzaaba, Shruti Rijhwani, Sebastian Ruder, Stephen Mayhew, Israel Abebe Azime, Shamsuddeen Hassan Muhammad, Chris Emezue, Joyce Nakatumba-Nabende, Perez Ogayo, Aremu Anuoluwapo, Catherine Gitau, Derguene Mbaye, Jesujoba Alabi, Seid Muhie Yimam, Tajuddeen Gwadabe, Ignatius Ezeani, Andre Rubungo Niyongabo, Jonathan Mukiibi, Verrah Otiende, Iroro Orife, Davis David, Samba Ngom, Tosin Adewumi, Paul Rayson, Mofetoluwa Adeyemi, Gerald Muriuki, Emmanuel Anebi, Chiamaka Ijeoma Chukwuneke, Nkiruka Odu, Eric Peter Wairagala, Samuel Abiodun Oyerinde, Clemencia Siro, Tobius Saul Bateesa, Temilola Oloyede, Yvonne Wambui, Victor Akinode, Deborah Nabagereka, Maurice Katusiime, Ayodele Awokoya, Mouhamadane Mboup, Dibora Haile, Henok Tilaye, Kelechi Nwaike, Degaga Wolde, Abdoulaye Faye, Blessing K. Sibanda, Orevaoghene Ahia, Bonaventure Dossou, Kelechi Ogueji, Thierno Ibrahima Diop, Abdoulaye Diallo, Adewale Akinfaderin, Tendai Marengereke, Salomey Osei
1116–1131
Daniel Deutsch, Rotem Dror, Dan Roth
1132-1146
Daniel Khashabi, Arman Cohan, Siamak Shakeri, Pedram Hosseini, Pouya Pezeshkpour, Malihe Alikhani, Moin Aminnaseri, Marzieh Bitaab, Faeze Brahman, Sarik Ghazarian, Mozhdeh Gheini, Arman Kabiri, Rabeeh Karimi Mahabadi, Omid Memarrast, Ahmadreza Mosallanezhad, Erfan Noury, Shahab Raji, Mohammad Sadegh Rasooli, Sepideh Sadeghi, Erfan Sadeqi Azer, Niloofar Safi Samghabadi, Mahsa Shafaei, Saber Sheybani, Ali Tazarv, Yadollah Yaghoobzadeh
1147-1162
Piotr Zelasko, Raghavendra Pappagari, Najim Dehak
1163-1179
Gašper Beguš
1180-1196
Parag Jain, Mirella Lapata
1197–1212
Hou Pong Chan, Lu Wang, Irwin King
1213–1232
Arianna Bisazza, Stephan Sportel, Ahmet Ustun
1233–1248
Paula Czarnowska, Yogarshi Vyas, Kashif Shah
1249–1267
Jiayuan Huang, Yangkai Du, Shuting Tao, Kun Xu, Pengtao Xie
1268–1284
Shruti Rijhwani, Daisy Rosenblum, Antonios Anastasopoulos, Graham Neubig
1285–1302
Noriyuki Kojima, Alane Suhr, Yoav Artzi
1303–1319
Thomas Effland, Michael Collins
1320–1335
Kushal Lakhotia, Evgeny Kharitonov, Wei-Ning Hsu, Yossi Adi, Adam Polyak, Benjamin Bolte, Tu-Anh Nguyen, Jade Copet, Alexei Baevski, Abdelrahman Mohamed, Emmanuel Dupoux
1336–1354
Guy Rotman, Amir Feder, Roi Reichart
1355–1373
Daniel Mitropolsky, Michael Collins, Christos Papadimitriou
1374–1388
Shayne Longpre, Yi Lu, Joachim Daiber
1389–1406
Yanai Elazar, Nora Kassner, Shauli Ravfogel, Abhilasha Ravichander, Eduard Hovy, Hinrich Schütze, Yoav Goldberg
1407
Timo Schick, Sahana Udupa, Hinrich Schütze
1408-1424
Juri Opitz, Anette Frank, Angel Daza
1425-1441
Jiaoda Li, Ryan Cotterell, Mrinmaya Sachan
1442-1459
Markus Freitag, George Foster, David Grangier, Viresh Ratnakar, Qijun Tan, Wolfgang Macherey
1460-1474
Shashi Narayan, Yao Zhao, Joshua Maynez, Gonçalo Simões, Vitaly Nikolaev, Ryan McDonald
1475-1492
Hiroki Ouchi, Jun Suzuki, Sosuke Kobayashi, Sho Yokoi, Tatsuki Kuribayashi, Masashi Yoshikawa, Kentaro Inui
1493-1507
Piyawat Lertvittayakumjorn, Francesca Toni
1508-1528
David Francis, Ella Rabinovich, Samir Farhan, David Mortensen, Suzanne Stevenson
1529-1545
Ziheng Zeng, Suma Bhat
1546-1562
Sandro Pezzelle, Ece Takmaz, Raquel Fernández
1563-1579