Vol 6 (2018)

Table of Contents

Lea Frermann, Shay Cohen, Mirella Lapata
1-15
Stefanos Angelidis, Mirella Lapata
17-31
Ryan Cotterell, Hinrich Schütze
33-48
Michael Janner, Karthik Narasimhan, Regina Barzilay
49-61
Yang Liu, Mirella Lapata
63-75
Nils Reimers, Nazanin Dehghani, Iryna Gurevych
77-89
Swapna Somasundaran, Michael Flor, Martin Chodorow, Hillary Molloy, Binod Gyawali, Laura McCulla
91-106
Maria Antoniak, David Mimno
107-119
Victoria Zayats, Mari Ostendorf
121-132
Guillem Collell, Marie-Francine Moens
133-144
Zaixiang Zheng, Hao Zhou, Shujian Huang, Lili Mou, Xinyu Dai, Jiajun Chen, Zhaopeng Tu
145-157
Subhro Roy, Dan Roth
159-172
Xiang Long, Chuang Gan, Gerard de Melo
173-184
Hanan Aldarmaki, Mahesh Mohan, Mona Diab
185-196
Hanie Sedghi, Ashish Sabharwal
197-210
Lifeng Jin, Finale Doshi-Velez, Timothy Miller, William Schuler, Lane Schwartz
211-224
Eliyahu Kiperwasser, Miguel Ballesteros
225-240
Matt Crane
241-252
Adina Williams, Andrew Drozdov, Samuel R. Bowman
253-267
Andrius Mudinas, Dell Zhang, Mark Levene
269-285
Johannes Welbl, Pontus Stenetorp, Sebastian Riedel
287-302
Anoop Kunchukuttan, Mitesh Khapra, Gurneet Singh, Pushpak Bhattacharyya
303-316
Tomas Kocisky, Jonathan Schwarz, Phil Blunsom, Chris Dyer, Karl Moritz Hermann, Gabor Melis, Edward Grefenstette
317-328
Ella Rabinovich, Yulia Tsvetkov, Shuly Wintner
329-342
Egoitz Laparra, Dongfang Xu, Steven Bethard
343-356
Edwin D Simpson, Iryna Gurevych
357-371
Tong Niu, Mohit Bansal
373-389
David Jurgens, Srijan Kumar, Raine Hoover, Dan McFarland, Dan Jurafsky
391-406
Zhaopeng Tu, Yang Liu, Shuming Shi, Tong Zhang
407-420
Yan Shao, Christian Hardmeier, Joakim Nivre
421-435
Kelvin Guu, Tatsunori B. Hashimoto, Yonatan Oren, Percy Liang
437-450
Daniela Gerz, Ivan Vulić, Edoardo Maria Ponti, Jason Naradowsky, Roi Reichart, Anna Korhonen
451-465
Vinodkumar Prabhakaran, Camilla Griffiths, Hang Su, Prateek Verma, Nelson Morgan, Jennifer Eberhardt, Dan Jurafsky
467-481
Sanjeev Arora, Yuanzhi Li, Yingyu Liang, Tengyu Ma, Andrej Risteski
483-495
Aaron Jaech, Mari Ostendorf
497-510
Dell Zhang, Jiahao Yuan, Xiaoling Wang, Adam Foster
511-527
Jacob Buckman, Graham Neubig
529-541
Fereshte Khani, Noah Goodman, Percy Liang
543-555
Xilun Chen, Yu Sun, Ben Athiwaratkun, Claire Cardie, Kilian Weinberger
557-570
Silviu Paun, Bob Carpenter, Jon Chamberlain, Dirk Hovy, Udo Kruschwitz, Massimo Poesio
571-585
Emily M. Bender, Batya Friedman
587-604
Kellie Webster, Marta Recasens, Vera Axelrod, Jason Baldridge
605-617
Rik van Noord, Lasha Abzianidze, Antonio Toral, Johan Bos
619-633
Xiao Pu, Nikolaos Pappas, James Henderson, Andrei Popescu-Belis
635-649
Christo Kirov, Ryan Cotterell
651-665
Dingquan Wang, Jason Eisner
667-685
Wenpeng Yin, Hinrich Schütze
687-702
Mohammad Javad Hosseini, Nathanael Chambers, Siva Reddy, Xavier R. Holt, Shay B. Cohen, Mark Johnson, Mark Steedman
703-717