Vol 8 (2020)

Table of Contents

Tiago Pimentel, Brian Roark, Ryan D. Cotterell
1-18
Tianming Wang, Xiaojun Wan, Hanqi Jin
19-33
Allyson Ettinger
34-48
Sorami Hisamoto, Matt Post, Kevin Duh
49-63
Mandar Joshi, Danqi Chen, Yinhan Liu, Daniel S. Weld, Luke Zettlemoyer, Omer Levy
64-77
Hang Yan, Xipeng Qiu, Xuanjing Huang
78-92
Jian Guan, Fei Huang, Minlie Huang, Zhihao Zhao, Xiaoyan Zhu
93-108
Shuyan Zhou, Shruti Rijhwani, John Wieting, Jaime Carbonell, Graham Neubig
109-124
R. Thomas McCoy, Robert Frank, Tal Linzen
125-140
Kai Sun, Dian Yu, Dong Yu, Claire Cardie
141-155
Michael Hahn
156-171
Ji Zhang, Chengyao Chen, Pengfei Liu, Chao He, Cane Wing-Ki Leung
172-182
Tomer Wolfson, Mor Geva, Ankit Gupta, Yoav Goldberg, Matt Gardner, Daniel Deutch, Jonathan Berant
183-198
Xi (Leslie) Chen, Sarah Ita Levitan, Michelle Levine, Marko Mandic, Julia Hirschberg
199-214
Noriki Nishida, Hideki Nakayama
215-230
Vesna G. Djokic, Jean Maillard, Luana Bulat, Ekaterina Shutova
231-246
Burr Settles, Masato Hagiwara, Geoffrey T. LaFlair
247-263
Sascha Rothe, Shashi Narayan, Aliaksei Severyn
264-280
Qi Zhu, Kaili Huang, Zheng Zhang, Xiaoyan Zhu, Minlie Huang
281-295
Jey Han Lau, Carlos Santos Armendariz, Matthew Purver, Chang Shu, Shalom Lappin
296-310
Kushal Arora, Aishik Chakraborty, Jackie Chi Kit Cheung
311-329
Ashutosh Kumar, Kabir Ahuja, Raghuram Vadapalli, Partha Talukdar
330-345
Lei Yu, Laurent Sartran, Wojciech Stokowiec, Wang Ling, Lingpeng Kong, Phil Blunsom, Chris Dyer
346-360
Ion Madrazo Azpiazu, Maria Soledad Pera
361-376
Alex Warstadt, Alicia Parrish, Haokun Liu, Anhad Monananey, Wei Peng, Sheng-Fu Wang, Samuel R. Bowman
377-392
Xuan Zhang, Kevin Duh
393-408
Alexander Clark, Nathanaël Fijalkow
409-422
Zhengbao Jiang, Frank F. Xu, Jun Araki, Graham Neubig
423-438
Adji Bousso Dieng, Francisco J.R. Ruiz, David Blei
439-453
Jonathan H Clark, Jennimaria Palomaki, Vitaly Nikolaev, Eunsol Choi, Dan Garrette, Michael Collins, Tom Kwiatkowski
454-470
Lixing Zhu, Deyu Zhou, Yulan He
471-485
Vaibhav Kumar, Tenzin Singhay Bhotia, Vaibhav Kumar, Tanmoy Chakraborty
486-503
Eyal Ben David, Carmel Rabinovitz, Roi Reichart
504-521
Juri Opitz, Letitia Parcalabescu, Anette Frank
522-538
Marina Fomicheva, Shuo Sun, Lisa Yankovskaya, Frédéric Blain, Francisco Guzmán, Mark Fishel, Nikolaos Aletras, Vishrav Chaudhary, Lucia Specia
539-555
Jacob Andreas, John Bufe, David Burkett, Charles Chen, Josh Clausman, Jean Crawford, Kate Crim, Jordan DeLoach, Leah Dorner, Jason Eisner, Hao Fang, Alan Guo, David Hall, Kristin Hayes, Kellie Hill, Diana Ho, Wendy Iwaszuk, Smriti Jha, Dan Klein, Jayant Krishnamurthy, Theo Lanman, Percy Liang, Christopher H Lin, Ilya Lintsbakh, Andy McGovern, Aleksandr Nisnevich, Adam Pauls, Dmitrij Petters, Brent Read, Dan Roth, Subhro Roy, Jesse Rusak, Beth Short, Div Slomin, Ben Snyder, Stephon Striplin, Yu Su, Zachary Tellman, Sam Thomson, Andrei Vorobev, Izabela Witoszko, Jason Wolfe, Abby Wray, Yuchen Zhang, Alexander Zotov
556-571
Kyle Richardson, Ashish Sabharwal
572-588
Leonardo F. R. Ribeiro, Yue Zhang, Claire Gardent, Iryna Gurevych
589-604
Takashi Shibuya, Eduard Hovy
605-620
Lifu Tu, Garima Lalwani, Spandana Gella, He He
621-633
Jared Lichtarge, Chris Alberti, Shankar Kumar
634-646
Hao Zhu, Yonatan Bisk, Graham Neubig
647-661
Max Bartolo, Alastair Roberts, Johannes Welbl, Sebastian Riedel, Pontus Stenetorp
662-678
Xi Ye, Qiaochu Chen, Xinyu Wang, Isil Dillig, Greg Durrett
679-694
Matthias Sperber, Hendra Setiawan, Christian Gollan, Udhay Nallasamy, Matthias Paulik
695-709
Benjamin Marie, Atsushi Fujita
710-725
Yinhan Liu, Jiatao Gu, Naman Goyal, Xian Li, Sergey Edunov, Marjan Ghazvininejad, Mike Lewis, Luke Zettlemoyer
726-742